יפעת כץ - משרד עו"ד פלילי

054-3030588

עבירות מין

עבירות מין נחשבות לעבירות פליליות חמורות, בעלות השלכות ארוכות טווח כלפי אלה המורשעים בהן.

בניגוד לעבירות אחרות, מרבית התיקים הכוללים עבירות מין, אינם כוללים עדויות של עדי ראיה, אלא מבוססים על עדות המתלוננת בלבד, בצד ראיות בדבר מצב נפשי ולעיתים בצד ממצא גופני.

עבירות מין יכולות להיות עבירות הכוללות מגע, הסתבכות באמירה בעלת אופי מיני, חשיפת איבר מין, שיחה בעלת אופי מיני במחשב, החזקת חומר תועבה במחשב ועוד.

זומנת לחקירה בחשד לביצוע עבירת מין?

התקשר ברגעים אלה ממש לקבלת ייעוץ משפטי, מטעם עורך דין פלילי בעל ניסיון בייצוג בעבירות מין. קיימת חשיבות רבה בקבלת ייעוץ משפטי בעבירות מין, כבר בשלבים הראשונים, עוד בטרם חקירה במשטרה.

ייצוג בשלבים הראשוניים עשוי להיות בעל השפעה מכרעת על ההליך הפלילי כולו. כל גירסה "מאוחרת", שלא תינתן כבר במהלך החקירה הראשונה, תחשב כ"עדות כבושה" בעלת משקל נמוך ותפגע במהימנות החשוד.

עורך דין בעל ניסיון בייצוג בעבירות מין, יכיר את פרשנות הפסיקה בנוגע לעבירות המין השונות, ידע ליתן לנחקר ייעוץ נכון טרם חקירה, כמו גם ליווי והכוונה בנוגע לביצוע בדיקת פוליגרף, בנוגע לאיתור ראיות מזכות ועוד.

במידת הצורך, חשוב גם - כי עורך הדין ידע להכווין את הנאשם להליך טיפולי מתאים.

חשוב לדעת כי המעורבים בעבירות מין זוכים ליחס נוקשה במיוחד ע"י החברה. אדם שיורשע בעבירות מין, יאלץ להתמודד שנים רבות לאחר שסיים לרצות את עונשו, לא רק עם כתם חברתי, אלא גם עם פיקוח צמוד של יחידת פיקוח מיוחדת המכונה "יחידת צור".

פיקוח זה עשוי לכלול מגבלות שונות על עבריין המין, כגון: פגיעה בחירות, פגיעה בתעסוקה, פגיעה ביכולת לגלוש במחשב, איסור הגעה למקומות מסויימים, מתן סמכויות כניסה לבית המפוקח, מתן סמכויות לחיפוש בכליו בביתו וברכבו, ואף עשוי להעמיד את המפוקח תחת חדירה מתמשכת לפרטיותו, גם שנים רבות לאחר שסיים לרצות את עונשו. חשוב לפנות לעורך דין פלילי אשר מכיר את חוק הפיקוח על עברייני המין, ואת הפסיקה הרלוונטית.

עבירות המין העיקריות הינן:

  • אינוס (אונס)

  • בעילה אסורה בהסכמה

  • מעשה סדום

  • מעשה מגונה באדם

  • גרם מעשה מגונה

  • מעשה מגונה בפומבי

  • החזקה ופרסום חומר תועבה

  • יחסי מין בין מטפל למטופל, או בין כהן דת לאדם שקיבל ממנו ייעוץ

  • בנוסף - קיימות עבירות נוספות בעלות אופי מיני, כגון הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות.

*עורכת דין יפעת כץ הינה עורכת דין המייצגת בהליכים פליליים מאז שנת 2003. לעו"ד כץ ניסיון רב בייצוג בהליכים פליליים ובעבירות מין בפרט.

לייעוץ, התקשר כעת: 054-3030588

דוגמאות לעבירות מין בהן ייצג משרדה של עו"ד יפעת כץ

מעשים מגונים של מטפל במטופלת בנסיבות מחמירות והטרדה מינית.

המתלוננת ניסתה לסחוט כספים מהמטפל ולאחר שסרב להעביר לה כספים - הגישה כנגדו תלונה כוזבת למשטרה, בטענה כי ביצע בה מעשים מגונים.

הלקוח פנה למשרדה של עורכת הדין יפעת כץ, שם קיבל ייעוץ מקיף בכל שלבי החקירה. בהמשך נאסף חומר ראיות מזכות והועברה בקשה לסגירת התיק בצירוף מסמכים שונים אשר לימדו על ניסיון סחיטת הכספים ועל היות התלונה - תלונת שווא.

הבקשה הוגשה תחילה לגורמים הרלוונטיים ביחידה החוקרת במשטרה. בהמשך נשלחו השלמות ומסמכים נוספים לגורמים הרלוונטיים בפרקליטות.

לאחר שהוגשה בקשה זו, נערכו השלמות חקירה, והפרקליטות החליטה לקבל את הבקשה ולסגור את התיק הפלילי בהעדר ראיות.

ראה החלטה

הבקשה המלאה לא צורפה מפאת פרטים מזהים של הלקוח. להלן תכתובות המעקב והמענה הסופי

סגירת תיק בעבירות מין טרם הגשת כתב אישום -שימוע.pdf

שחרור ממעצר - בעבירות של מעשים מגונים כלפי מספר מתלוננות שונות (קוסמטיקאיות במקצוען). כתב האישום כלל גם עבירות מרמה. לנאשם היה עבר פלילי בעבירות מין.

לאור העבר הפלילי, התחכום, המרמה וריבוי המקרים, התנגדה המדינה לשחרור העצור. על אף האמור, מקבל בית המשפט את עמדתה של עורכת דין יפעת כץ ומורה על שחרור העצור.

בקשת המדינה לעיכוב ביצוע החלטת השחרור - נדחתה.

לצפייה בהחלטת השחרור


מעשים מגונים בפני קטינים

עו"ד יפעת כץ מביאה לשחרור ממעצר בעבירות מין, בטענה כי השוטרים השפיעו על החשוד למסור הודאת שווא.

לכתבה המלאה

החזקת חומר פדופילי במחשב

מאסר על תנאי בלבד.

לאור דחיות רבות בתיק, במהלכן הפנתה עו"ד יפעת כץ את הנאשם להליך טיפולי פרטי, הערכת המסוכנות של הנאשם קבעה כי מסוכנותו המינית - נמוכה. לפיכך התיק מסתיים במאסר על תנאי בלבד, ללא צו לפי חוק הפיקוח על עברייני מין.

החזקת חומר פדופילי - מאסר על תנאי בלבד ללא צו לפי חוק הפיקוח.pdf

מעשה סדום, מעשה מגונה של מטפל במטופל וחשד לניהול כת - התיק נסגר ב"חוסר אשמה"

הלקוח פנה למשרדה של עורכת דין יפעת כץ כשזומן לחקירה בתיק זה. משרדנו העניק ללקוח ליווי וייעוץ מקיף בכל שלבי החקירה. הייעוץ ארך שעות ארוכות. במסגרת הייעוץ, נערך חיפוש של ראיות מזכות שהועברו ליחידה החוקרת. לבסוף - התיק נסגר ב"חוסר אשמה".

החזקת חומר תועבה - מעל 10,000 תמונות

על אף שהנאשם החזיק עשרות אלפי קבצי חומר תועבה (של קטינות) במחשבו האישי, ועל אף שלנאשם עבר קודם בעבירות מין, התיק הסתיים במאסר על תנאי בלבד.


החזקת חומר תועבה אלפי תמונות ועבר מאסר על תנאי.pdf

ערעור בעבירות של מעשה מגונה בפומבי (בפני קטינים)- הערעור מתקבל

הנאשם הורשע בשני אישומים של מעשים מגונים בפומבי, כשהחשיפה בוצעה בפועל בסמוך לקטינים באישום אחד ובפני קטינה באישום האחר. בית המשפט המחוזי בתל אביב, מקבל את הערעור על עונש המאסר שהגישה עורכת דין יפעת כץ ומקל בעונשו של המערער. (זאת על אף שתסקיר שרות המבחן והערכת המסוכנות היו שליליים ביותר).

ערעור מעשה מגונה בפני קטינה מתקבל ביהמש מקל בעונש.pdf

פדופיליה ברשת - התיק מסתיים במאסר על תנאי

הנאשם הורשע בעבירות של ניסיון הטרדה מינית של סוכנת משטרה שהתחזתה לקטינה בת 13, בכך ששלח לה תמונות של איבר מין חשוף ושוחח עם ה"קטינה" בעודו פונה אליה באמירות מיניות בוטות.

התיק מסתיים במאסר על תנאי


ניסיון הטרדה מינית של קטינה מאסר על תנאי.pdf

יפעת כץ, עו"ד (LL.Mׂׂ) - משרד עו"ד פלילי I שאול המלך 39 (בית הדר דפנה), תל אביב

טל' : 077-2128877 I פקס: 077-4703257 I נייד: 054-3030588 yifatkz1@gmail.com I