יפעת כץ - משרד עו"ד פלילי

יפעת כץ, עו"ד

כתבו עלינו בתקשורת

עו"ד יפעת כץ נבחרה להופיע בפרוייקט- המשפיעים על העתיד 2019, מטעם מגזין דה מרקר

Ynet: שחרור עורך דין ממעצר בתיק הצתה. דובר בתלונת שווא שהוגשה ע"י גרושתו.

מדובר במקרה בו עורך דין, לקוח המשרד אשר בחר להתגרש, מצא עצמו חשוף לשרשרת תלונות שווא מצד גרושתו. גרושתו רצתה כי הילדים יהיו במשמורתה הבלעדית. תחילה החלה בהגשת תלונות בגין היזק לרכוש, בהמשך התלוננה על אלימות איומים ועבירות מין ולבסוף התלוננה כי הגרוש הצית את חצר ביתה.

עורכת דין יפעת כץ, אשר ייצגה את עורך הדין, הביאה לסגירת התיקים כנגדו.

בהליך המעצר האחרון (בגין תלונתה בדבר הצתה), הפנתה עורכת דין יפעת כץ למסמכים שנאספו בהליכים קודמים המלמדים על כך שהמתלוננת אינה בוחלת בהגשת תלונות כוזבות. החשוד שוחרר. התיק כנגדו נסגר בחוסר אשמה. המשטרה התנצלה.

לכתבה המלאה באתר Ynet


רדיו 103 fm: עו"ד יפעת כץ מתראיינת בתוכנית של גלעד שלמור ודורון הרמן בעניין תלונות שווא בהליך גירושין.

עורך דין שסבל מתלונות שווא מצד גרושתו בעבירות אלימות, מין והצתה, נעצר בחשד להצתת חצר ביתה. עו"ד יפעת כץ מביאה לשחרורו ממעצר ולסגירת התיק כנגדו בחוסר אשמה.

בראיון עולה גם קריאה לפעול להגשת כתבי אישום כנגד מתלוננות שווא.

חדשות 13: עו"ד יפעת כץ בראיון למהדורה המרכזית.

מה קורה כששוטרים מגיעים למסיבת יום הולדת של נערה בת 18, שחגגה עם שני חברים נוספים בביתה הפרטי?

למסיבה הוזעקו 4 ניידות משטרה בעקבות תלונה בגין רעש (שלא בשעות המנוחה!!!). השוטרים שהגיעו למקום תישאלו את אבי הנערה ואחיה אודות הגשת אלכוהול לקטינים ורישיון עסק. יודגש כי במסיבה היתה הפרדה מלאה בין קטינים לבגירים ולא הוגש אלכוהול לקטינים. הפסיקה הגדירה מסיבה חד פעמית כאירוע שאינו עסק ואינו מצריך רישיון עסק. למרות זאת פתחו השוטרים במעצרים בלתי חוקיים ואלימים ביותר כלפי אבי הנערה ואחיה. האב, האח והאחות של הנערה החוגגת הותקפו בחומרה ע"י השוטרים ונזקקו לטיפול רפואי. הוגשה תלונה למח"ש.

לכתבה המלאה באתר חדשות 13

הפרשה קיבלה סיקור מקיף גם בידיעות נתניה ובאתר פוסטה

לכתבה המלאה בידיעות נתניה

לכתבה מקיפה באתר פוסטה


ידיעות פתח תקוה : צעיר הואשם בסחר - בלמעלה מ 200 עיסקאות סם (לרבות "סמים קשים"),

בית המשפט מקבל את עמדת עו"ד יפעת כץ - ומורה על שחרורו ממעצר לגמילה

עו"ד יפעת כץ - שחרור  ממעצר I סחר בסמים

פוסטה: החל כתיק מרמה חמור בסכום של כ- 110,000, והסתיים במאסר על תנאי בלבד.

עורכת דין יפעת כץ העלתה טענות של אכיפה בררנית ושיהוי בהגשת כתב האישום. לבסוף נמחקו עבירות המרמה והתיק הסתיים במאסר על תנאי ופיצוי.

ראיון לגל"צ: זיכוי!

איך הופך מטופל פסיכיאטרי ששבר דלת והזיק לרכוש בביתו, לנאשם בהליך פלילי?

עו"ד יפעת כץ, בראיון לגל"צ אודות- אדם הסובל מלקות נפשית, אשר הזיק לרכוש בבית בו הוא מתגורר, דיווח למשטרה בעצמו על מעשיו ומצא עצמו - נאשם בהליך פלילי. בית המשפט מקבל את טענותיה של עו"ד יפעת כץ, ועל אף עמדת התביעה המשטרתית - מורה על זיכויו מפאת "זוטי דברים".

קרימינלי: הנאשמים זוכו מ - 4 אישומים בעבירות של התפרצויות ל 3 דירות (ועבירות נוספות), על רקע חיפוש בלתי חוקי ומחדלי חקירה.

השוטרים ערכו חיפוש ברכבם של הנאשמים, ומצאו רכוש אשר נגנב בהתפרצויות למספר דירות כיממה קודם לכן. עו"ד יפעת כץ טענה כי יש לזכות את הנאשמים בטענה כי החיפוש אינו חוקי ובהתאמה - הראיות שנתפסו בחיפוש אינן קבילות. בנוסף - הצביעה על מחדלי חקירה נוספים.

בית המשפט המחוזי - מקבל את הטענות המשפטיות וממליץ למדינה להסכים לזיכוי הנאשמים. הנאשמים זוכו מכלל האישומים.

Ynet: חקירה נגדית בתיק רצח (רוני רון), מובילה למסקנות מפתיעות

במסגרת חקירת השוטרים בתיק הרצח בו ייצגה עו"ד יפעת כץ, אישרו החוקרים כי חלק מחקירות הנאשם בוצעו מבלי שהוזהר כדין ותוך פגיעה בזכויותיו

החדשות 12 (MAKO): שחרור ממעצר - עו"ד יפעת כץ מביאה לשחרורו ממעצר של עו"ד ברק כהן (איש מחאה חברתית).

עו"ד יפעת כץ ייצגה את עורך דין ברק כהן אשר נעצר בחשד כי הוא וחבריו צעקו "אללה אכבר" ועוררו בהלה. בהמשך נטען כי במהלך מעצרם - תקפו שוטרים. עו"ד יפעת כץ טענה כי השוטרים הגיעו למקום כשהם חמושים באקדחים שלופים וביצעו מעצר אלים. בית המשפט מקבל את עמדת עו"ד יפעת כץ ומורה על שחרור.

פוסטה: זה התחיל כתיק חמור של תקיפת שוטר, העלבת שוטר, הפרעה לשוטר ועוד, והסתיים - ללא הרשעה.

עו"ד כץ הצליחה להביא לתיקונים משמעותיים בכתב האישום - על רקע סתירות בין גרסאות השוטרים וכשלים ממשיים בראיות. בהתחשב בהעדר עבר פלילי, חלוף זמן ונתונים משפטיים ההליך הסתיים - ללא הרשעת הנאשמת.

פוסטה: אדם עם ליקוי שכלי, הורשע בשלושה תיקים ולא יענש.

אדם הלוקה בשכלו, נמצא כשיר לעמוד לדין על ידי וועדת אבחון, אשר קבעה כי "אינו מוגבל שכלית התפתחותית".

על אף האמור, הצליחה עו"ד יפעת כץ, לשכנע את התביעה ואת בית המשפט, כי מדובר באדם שסובל מליקוי שכלי. בהתאמה, בית המשפט הסתפק בקביעה כי הנאשם יטופל ע"י הרווחה בתחומים שונים, ולא גזר עליו כל עונש בגין שלושה תיקים הכוללים עבירות של אלימות ואיומים.


לאשה :

עו"ד יפעת כץ בראיון למגזין לאשה/Yet

שחרור בתיק אלימות במשפחה ללא תסקיר - על אף מסוכנות לנוכח מצב פסיכיאטרי מורכב

כנגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום בהיותו במעצר בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה של בני משפחתו.

מדובר באדם הסובל ממצב נפשי מורכב, לפיכך סבר בית המשפט כי העצור מסוכן וכי יש לקבל תסקיר מטעם שרות המבחן אשר יבחן את אפשרות שחרורו לחלופת מעצר.

עו"ד יפעת כץ הציגה פסיקה בנוגע לשיהוי בהגשת תסקיר מאת שרות המבחן ועתרה לשחרור מיידי ללא המתנה לתסקיר. בית המשפט קיבל את טענותיה והלקוח שוחרר ללא תסקיר.

קרימינלי: ביטול כתב אישום הכולל עבירות חמורות של ייבוא וגידול סמים (2 אישומים):

עו"ד יפעת כץ, חושפת מחדלי חקירה משמעותיים. בעקבות טענות בדבר חיפוש לא חוקי בצד מצב נפשי מורכב של הנאשם, הסכימה המדינה לבסוף - לביטול כתב האישום.

מעשים מגונים בפני קטינים

עו"ד יפעת כץ מביאה לשחרור ממעצר בעבירות מין, בטענה כי השוטרים השפיעו על החשוד למסור הודאת שווא

קרימינלי: 2 זיכויים מחמת "אי שפיות" - בניגוד לחוות הדעת שניתנה מטעם הפסיכיאטר המחוזי

בשני תיקים הכוללים - 20 אישומים, זוכתה נאשמת אשר יוצגה ע"י עו"ד יפעת כץ - בהגנת "אי שפיות", זאת למרות קיומן של 2 חוות דעת בתיקים אלה, שניתנו מטעם הפסיכיאטר המחוזי, לפיהן - הנאשמת היתה אחראית למעשיה.

קרימינלי: שחרור בתיק שוד מזוין - על אף ממצא פורנזי בזירה הקושר את החשוד

עו"ד יפעת כץ ייצגה את החשוד בהליך מעצר בחשד לביצוע שוד מזוין. דובר במי שנחשד בשוד של קיוסק, במהלכו נטען כי דקר את מוכר הקיוסק בסכין. על אף טענת המשטרה בדבר ממצא פורנזי הקושר את החשוד לאירוע, הצליחה עו"ד יפעת כץ להביא לשחרורו ממעצר בשל מחדלי היחידה החוקרת.

רדיו 90: עו"ד יפעת כץ בראיון ברדיו 90

בנוגע לאלימות שוטרים במסיבה שיצאה משליטה

הארץ: שחרור ממעצר בעבירת אלימות חמורה על רקע העדר מתורגמן בדיון.

עו"ד כץ ייצגה בהליך מעצר אדם שנחשד בביצוע עבירת אלימות וכליאת שווא כלפי בת זוג. בבית המשפט לא נכח מתורגמן, לפיכך טענה עו"ד כץ כי לא ניתן לקיים דיון מעצר כשהחשוד אינו מבין את ההליך בו מצוי. בית משפט השלום מורה על הארכת מעצרו. עו"ד יפעת כץ הגישה ערר דחוף לבית המשפט המחוזי, אשר נדון באותו ערב. בית המשפט המחוזי מקבל את הערר, ומורה לשחרר את החשוד לאלתר


קרימינלי: זיכוי קטין מעבירת שבל"ר על רקע טענת "הפקר".

עו"ד יפעת כץ מביאה לזיכויו של קטין בבית המשפט לנוער מעבירת שבל"ר (שימוש ברכב ללא רשות), ומעבירות נהיגה. עו"ד כץ טענה כי מאחר והקטין השתמש באופנוע שהינו "הפקר", הרי שאין לו בעלים, ולא היה מקום לבקש את רשות בעליו. הקטין זוכה.

מעריב: מח"ש והמשטרה התרשלו - כתב האישום בוטל.

קטין אשר טען כי הוא הותקף בידי שוטר, מצא עצמו נאשם בתיק איומים כלפי שוטר. החוקרת שגבתה עדותו הבחינה בחבלות על גופו וצילמה אותן. התמונות נעלמו מתיק החקירה ומח"ש לא חקרה את השוטר. לאחר שעו"ד יפעת כץ העלתה טענות מקדמיות - כתב האישום בוטל.


קרימינלי: זיכוי מעבירת איומים על אח בבית חולים.

הנאשם הגיע לבית החולים כדי ללוות חברה שנפצעה בתאונת דרכים. כשהעיר לאח שבדק אותה, התפתח בין השניים וויכוח קולני. האח טען כי הנאשם איים עליו. בית משפט השלום בתל אביב - הרשיע את הנאשם בסיום שמיעת ההוכחות, על אף שקבע כי גם הנאשם העיד באופן אמין.

בית המשפט המחוזי שמע את טיעוני עו"ד יפעת כץ בערעור, והמליץ לפרקליטות להסכים לזיכויו של הנאשם.

הנאשם זוכה

Nrg :חשד: קב"ט במלון דן פוטר ולאחר מכן פרץ לחדרו של מנהל המלון וגנב עשרות אלפי דולרים, יהלומים ונשק.

עו"ד יפעת כץ מביאה לקיצור ימי המעצר.

החדשות 12 (מאקו): שחרור מאיזוק של קשיש דמנטי במהלך מעצר בבית חולים פסיכיאטרי.

קשיש דמנטי נאזק למיטתו במהלך מעצרו. בית המשפט נעתר לבקשה דחופה שהוגשה מאת עו"ד יפעת כץ – להתרת כבילת הקשיש. הקשיש שוחרר מהכבילה, ובית המשפט מותח ביקורת על התנהלות המדינה.


יפעת כץ, עו"ד (LL.Mׂׂ) - משרד עו"ד פלילי I שאול המלך 39 (בית הדר דפנה), תל אביב

טל' : 077-2128877 I פקס: 077-4703257 I נייד: 054-3030588 yifatkz1@gmail.com I